نکات آموزشی ساده برای انتخاب همسر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

فهرست مطالب

اولین و مهمترین مساله ای که در انتخاب همسر باید  مورد توجه واقع شود، این است که ابتدا خودتون را بشناسید وببینید چه نقاط قوت و ضعف و چه نیازها  و اهدافی برای آینده دارید؛سپس به شناخت طرف مقابل بپردازید.
ازدواج شبیه یک سفر است، گاهی چون ما هدفی مشخص نداریم و مقصدی را انتخاب نکردیم؛ناگزیر با اولین مسافر همسفر می شویم و به مقصد مورد نظر طرف مقابل سفر میکنیم. این افراد کسانی هستند که پس از گذشت یک یا دو دهه از زندگی مشترک متوجه میشوند که هیچ بهره ای از سفر زندگی نبرده اند و همیشه در حال برآورده کردن نیازهای همسرشان بوده اند!
نکته دوم اینکه ما ازدواج نمیکنیم که دیگری را خوشبخت کنیم و در مقابل، همسر ما نیز برای برآورده کردن نیازهای ما آفریده نشده؛ بلکه ما ازدواج میکنیم تا هم خودمان احساس خوشبختی را تجربه کنیم و هم این احساس را در دیگری بوجود بیاوریم.
وقتی به ازدواج  بعنوان یک سفر نگاه کنیم،نگاه واقع بینانه تری نسبت به وظایف خود و همسرمان پیدا میکنیم و برای سفر زندگی آمادگی مناسبتری پیدا میکنیم.
وحیده حمزه زاده

 

 

 

0

رزرو کارگاه آموزش مهارت‌های روان‌خوانی

علاقه‌مندان محترم می‌توانند به صورت آنلاین در جلسه مشاوره تخصصی دوره آموزش حرفه‌ای حفظ قرآن کریم شرکت نموده و سوالات خود را مستقیما با آقای دکتر علی رجبی مطرح نمایند.

جهت رزرو وقت مشاوره، فرم زیر را تکمیل نمایید.

رزرو کارگاه آموزش مهارت‌های روان‌خوانی

علاقه‌مندان محترم می‌توانند به صورت آنلاین در کارگاه آموزش مهارت‌های روان‌خوانی قرآن کریم شرکت نموده و سوالات خود را مستقیما با آقای دکتر علی رجبی مطرح نمایند.

جهت رزرو کارگاه، فرم زیر را تکمیل نمایید.