چالش های سن بلوغ و چگونگی مواجهه با آنها

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

فهرست مطالب

بزرگترین چالش پدر و مادرانی  که دارای فرزندانی در سنین نوجوانی هستند،  بلوغ و چگونگی تعامل درست با  فرزند در این فرایند رشدی است.
وقتی از بلوغ بدانیم راحت تر می توانیم درک کنیم که چرا یکباره فرزند سحر خیز ما، خواب آلوده و تنبل میشود یا چرا فرزند پر انگیزه و پر تلاش ما که بصورت منظم همه تکالیف روزانه اش را انجام میداد، به یکباره یا به مرور بی انگیزه و بی حوصله میشود.
اگر دلیل تغییر رفتار فرزندمان ، رفتار ما(سخت گیری یا تنبیه  و اجبار) نباشد؛ میتوان به گزینه بلوغ بعنوان دلیل اصلی این تغییرات توجه کرد.
تغییرات هورمونی باعث تغییرات جسمی، تغییرات خلقی و تغییرات رفتاری میشود و ما اگر از سنین ده  سالگی به بعد منتظر این تغییرات باشیم، میتوانیم راه حلهای مناسبی داشته باشیم.
سن بلوغ را نمیتوان متوقف کرد اما بهترین راهکار برای نوجوانان در این سنین، سبک کردن تکالیف روزانه و تغییر در برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت آنهاست.
وحیده حمزه زاده

 

0

رزرو کارگاه آموزش مهارت‌های روان‌خوانی

علاقه‌مندان محترم می‌توانند به صورت آنلاین در جلسه مشاوره تخصصی دوره آموزش حرفه‌ای حفظ قرآن کریم شرکت نموده و سوالات خود را مستقیما با آقای دکتر علی رجبی مطرح نمایند.

جهت رزرو وقت مشاوره، فرم زیر را تکمیل نمایید.

رزرو کارگاه آموزش مهارت‌های روان‌خوانی

علاقه‌مندان محترم می‌توانند به صورت آنلاین در کارگاه آموزش مهارت‌های روان‌خوانی قرآن کریم شرکت نموده و سوالات خود را مستقیما با آقای دکتر علی رجبی مطرح نمایند.

جهت رزرو کارگاه، فرم زیر را تکمیل نمایید.