مهدی عباسی

استاد مهدی عباسی

 

حافظ بین المللی قرآن کریم

زندگی نامه

 

آقای مهدی عباسی قاری و حافظ کل قرآن کریم در تاریخ 1360/06/30 در شهر تهران متولد شد. از همان دوران کودکی در جلسات و محافل قرآنی شرکت می‌کرد و با این فضای معنوی انس گرفته بود. او حفظ جدی قرآن را از سن 10 سالگی و هم‌زمان با تشویق‌های پدر شروع کرد. به جهت اراده و پشتکار و علاقه بسیار و همچنین تشویق‌های پدر در مدت کوتاه 4 سال توانست حافظ کل قرآن کریم شود.

در این مدت علاوه بر حفظ قرآن با شرکت شبانه در جلسات اساتید مجرب به همراه پدر از نکات آن‌ها نیز استفاده می‌کرد.

اولین استاد آقای عباسی استاد هوشنگ بادپا بودند که در آن سال‌ها روخوانی و روان‌خوانی قرآن را نزد ایشان آموختند. طبق گفته‌های ایشان یکی از دلایلی که باعث ایجاد انگیزه برای حفظ جزء یک قرآن در وجود ایشان شد اهدای جوایز هزارتومانی توسط استاد بادپا در همان دوران کودکی بود.

استاد مهدی عباسی

آقای عباسی علاوه بر این استاد بزرگوار  از تجربیات اساتید بزرگ دیگری همچون : استاد محمدحسین سبزعلی و  برادر بزرگ ایشان حاج علی سبزعلی ، استاد حنیفی ، مرحوم استاد اربابی ، استاد خدام حسینی ، استاد قره شیخلو ، استاد جعفر قدیانی ، استاد محمد تهرانی ، استاد غلامرضا احمدی درزمینهٔ قرائت و همچنین استاد سید مهدی محمودی ، استاد هاشمی ، استاد فاطمیان و استاد نیازی درزمینهٔ حفظ قرآن بهره‌مند شده‌اند.

ایشان از دوران نوجوانی یعنی سال ۷۲ تا سال 80 در مسابقات مختلف قرآنی به‌صورت مستمر حضور داشتند.

از سال ۹۰ به دعوت سازمان اوقاف و امور خیریه در عرصه داوری مسابقات حاضر شدند و تابه‌حال در سطوح مختلف شهرستانی ، استانی ، کشوری و حتی در سطح مسابقات بین‌المللی ایران داوری کرده‌اند.

در سال ۹۷ جهت داوری به کشور هندوستان اعزام شدند. از سال ۸۲ نیز کار تدریس حفظ قرآن را آغاز کرده و تابه‌حال نزدیک به ۱۷ سال است که در منطقه تهران‌پارس تدریس می‌کنند . به لطف خدا

ایشان در طی این سال‌ها موفقیت های بسیاری را کسب کرده‌اند و دارای مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث از دانشکده الهیات دانشگاه تهران . کارمند رسمی سازمان صداوسیما ، کارشناس گروه تلاوت در شبکه قرآن و معارف سیما می‌باشند.

+ادامه زندگی نامه- بستن
استاد مهدی عباسی | حافظ بین المللی قرآن کریم

عناوین و افتخارات

  • رتبه اول حفظ کل قرآن بزرگ‌سالان در مسابقات اوقاف تهران در سال 79
  • نفر دوم مسابقات سراسری اوقاف ، رشته حفظ کل در استان قم در سال 78
  • نفر اول مسابقات سراسری اوقاف در رشته حفظ کل در استان کرمانشاه در سال 79
  • نفر دوم مسابقات بین‌المللی کشور سوریه در رشته حفظ کل در سال 76
  • نفر اول مسابقات بین‌المللی ایران در رشته حفظ کل در سال 79
  • نفر دوم مسابقات بین‌المللی کشور مصر در رشته حفظ کل در سال 80
  • دارای رتبه‌های اول ، دوم و سوم حفظ 5،10و15جزء در رده شکوفه‌های قرآن در سطح استان تهران و مسابقات سراسری
  • نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی کشور امارات (سال ۷۷) و مسابقات بین‌المللی کشور عربستان در سال 78
  • اعزام به حج تمتع همراه کاروان قاریان و حافظان سال ۷۹ و اجرای برنامه در بیت‌الله الحرام و همچنین تلاوت قرآن در کنار قبرستان بقیع در شروع دعای کمیل
  • اعزام به کشورهای سوریه ، لبنان ، سودان ، امارات ، هندوستان جهت اجرای برنامه قرائت و حفظ