استاد مهدی عباسی

 

حافظ بین المللی قرآن کریم

زندگی نامه

 

به نام خدا مهدی عباسی .متولد ۱۳۶۰/۰۶/۳۰ تهران . دارای مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث از دانشکده الهیات دانشگاه تهران . کارمند رسمی سازمان صداوسیما ، کارشناس گروه تلاوت در شبکه قرآن و معارف سیما. قاری و حافظ کل قرآن کریم . از سنین نوجوانی با جلسات قرائت قرآن آشنا شدم و همزمان با تشویق های پدرم تقریبا از ۱۰ سالگی شروع به حفظ قرآن کردم . به لطف پروردگار ، مساعدت های پدرم و البته پشتکار شخص خودم طی ۴ سال موفق به حفظ کل قرآن شدم. طی این سالها علاوه براینکه در منزل امرحفظ و قرائت قرآن را انجام می دادم در طول هفته در جلسات اساتید مجرب حضور پیدا می کردم واز محضرشان بهره مند می شدم.

اولین استاد بنده استاد هوشنگ بادپا بودند که روخوانی و روانخوانی را از ایشان آموختم .ضمن اینکه با تشویق های ایشان و اهدای جایزه هزارتومانی ایشان به بنده بود که جزء ۱ قرآن را حفظ کردم .

علاوه بر این بزرگوار اساتید بزگواری من جمله : استاد محمدحسین سبزعلی و اخوی بزرگوارشان حاج علی سبزعلی ، استاد حنیفی ، مرحوم استاد اربابی ، استاد خدام حسینی ، استاد قره شیخلو ، استاد جعفر قدیانی ، استاد محمدتهرانی ، استاد غلامرضا احمدی در زمینه قرائت و همچنین استاد سیدمهدی محمودی ، استاد هاشمی ، استاد فاطمیان و استاد نیازی در زمینه حفظ قرآن زحمات زیادی برای بنده کشیدند.

تقریبا هر شب به همراه پدرم در جلسات قرآن شرکت می کردیم . تقریبا از سال ۷۲ در محافل انس با قرآن شروع به اجرای برنامه حفظ وقرائت نمودم و تقریبا نزدیک به ۲۰ سال در محافل دعوت می شدم . از سال ۹۰ به دعوت سازمان اوقاف و امورخیریه در عرصه داوری مسابقات حاضر شدم و تا به الان در سطوح مختلف شهرستانی ، استانی ، کشوری و امسال هم برای اولین بار در سطح مسابقات بین المللی ایران داوری کرده ام .

ضمن اینکه در سال ۹۷ هم جهت داوری به کشور هندوستان اعزام شدم. از سال ۸۲ نیز کار تدریس حفظ قرآن را آغاز کردم و تا الان نزدیک به ۱۷ سال است که در منطقه تهرانپارس تهران تدریس می کنم .

ضمن اینکه نزدیک به ۲ سال است که در موسسه قرآنی مشکات کرج نیز مشغول به تدریس حفظ قرآن هستم . از دوران نوجوانی ( سال ۷۲) در مسابقات مختلف قرآنی حضور پیدا کردم و تا سال ۸۰ به طور مستمر حضور داشتم که به لطف خدا طی این سالها موفقیتهایی نیز حاصل شد که عرض می کنم

+ادامه زندگی نامه- بستن

عناوین و افتخارات

  • در رده شکوفه های قرآن در سطح استان تهران و مسابقات سراسری در حفظ ۵،۱۰،۱۵ جزء حائز رتبه های اول ، دوم و سوم شدم.
  • در رده بزگسالان مسابقات ۷ اوقاف در حفظ کل قرآن در تهران اول شدم (سال ۷۹)
  • نفر دوم مسابقات سراسری اوقاف ، رشته حفظ کل در استان قم (سال ۷۸)
  • نفر اول مسابقات سراسری اوقاف در رشته حفظ کل در استان کرمانشاه (سال ۷۹)
  • نفر دوم مسابقات بین المللی کشور سوره در رشته حفظ کل (سال ۷۶)
  • نفر اول مسابقات بین المللی ایران در رشته حفظ کل (سال ۷۹)
  • نفر دوم مسابقات بین المللی کشور مصر در رشته حفظ کل (سال ۸۰)
  • نماینده ایران در مسابقات بین المللی کشور امارات (سال ۷۷)و مسابقات بین المللی کشور عربستان (سال ۷۸)
  • اعزام به حج تمتع همرا کاروان قاریان و حافظان سال ۷۹و اجرای برنامه در بیت اله الحرام و همچنین تلاوت قرآن در کنار قبرستان بقیع در شروع دعای کمیل
  • اعزام به کشورهای سوریه ، لبنان ، سودان ، امارات ، هندوستان جهت اجرای برنامه قرائت و حفظ

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید