استاد سید جواد حسینی

 

قاری ممتاز بین المللی

تلاوت های استاد

سیدجواد حسینی

راه جلب
محبت خدا

تلاوت سوره های: آل عمران، احزاب
توسط: استاد سیدجواد حسینی
مدت زمان: 37:33

احسن القصص
بهترین داستانها

تلاوت سوره: یوسف
توسط: استاد سیدجواد حسینی
مدت زمان: 1:02:23

پادشاه
آسمان و زمین

تلاوت سوره های:علق،کوثر،العصر،النصر
توسط: استاد سیدجواد حسینی
مدت زمان: 22:33

زندگی نامه

 

سید جواد حسینی در تاریخ 1362/10/02 در شهر مشهد مقدس و در خانواده‌ای مأنوس با قرآن و اهل‌بیت دیده به جهان گشود. به جهت هم‌زمانی تولد ایشان با ولایت و امامت حضرت امام جعفر صادق (ع) در ابتدا همه نام وی را محمدصادق صدا می‌کردند اما انس و الفت دیرینه با امام رئوف و ارادت فراوان به خلف صالح ایشان حضرت جوادالائمه (ع)، سبب گردید تا نام اصلی و شناسنامه‌ای ایشان محمدجواد ثبت گردد.

پدر و مادر ایشان، خود اهل قرآن بودند و عشق وافری هم به ساحت نورانی اهل‌بیت علیهم‌السلام داشتند. پدر ایشان اهل مداحی و مرثیه‌خوانی در دستگاه سید و سالار شهیدان بود و به اذعان دوستان و آشنایان از نوای خوشی برخوردار بود.

سید جواد حسینی

سید محمدجواد از همان کودکی با تشویق‌های پدر و مادر و به همراه برادر بزرگ‌تر خود در جلسات قرآن کریم و نیز مجالس روضه‌خوانی در سطح شهر مشهد مقدس حضور پیدا کرد و اندک‌اندک با تلاوت کلام‌الله مجید آشنا گردید. این آشنایی و انس با قرآن موجب شد تا اشتیاق بی‌حدوحصری به کلام دل‌نشین وحی پیدا کند و زمینه‌های علاقه به قاری قرآن شدن در وی ایجاد شد.

سید حسن، برادر بزرگ‌تر سید محمدجواد مشوّق او در این مسیر بود و می‌توان وی را از اولین اساتید او دانست که با عشق و علاقه، قرآن را به برادر کوچک‌ترش آموخت.

پس از آموختن مقدمات تلاوت قرآن کریم و آداب آن و بهره‌مندی از محضر سایر اساتید شهر مشهد مقدس، با حضور در جلسات استاد مجتبی جاویدی و سپس استاد الاساتید سید مجتبی سادات فاطمی، افق‌های جدیدی در تلاوت قرآن کریم درون وی نمایان شد.

عشق و علاقه بسیار توأم بااستعداد بی‌نظیری که او داشت، موجب شد تا روز به‌ روز در این عرصه پیشرفت کند و در مدت کوتاهی به احکام تجوید، وقف و ابتدا و الحان قرآن مسلط گردید؛ اما آنچه او را از سایرین ممتاز ساخت، نعمت برخورداری از صوت دل‌نشین و صدای زیبایی بود که خداوند به وی عطا کرده بود.

در اولین تجربه خود در مسابقات دانش‌آموزی، خوش درخشید و توانست در بین تمام دانش آموزان کشور در مقاطع مختلف تحصیلی، رتبه اول را در رشته قرائت قرآن کریم کسب کند. پس از اتمام دوران تحصیلی چندین سال به‌طورجدی تلاش کرد و به کمک استاد خود ابتدا ذهنش را فارغ از فضای مسابقه خوانی تربیت کرد و سپس توانست در ابتدای جوانی، قرآن را با تسلط بسیار بر الحان عربی و صوت ممتاز تلاوت کند. وی توانست با تلاش‌های بسیار خود را هم‌سطح با قاریان سرشناس مصری و تراز اول جهان اسلام قرار دهد.

در سن ۲۴ سالگی تصمیم گرفت تا به‌طورجدی خود را در عرصه مسابقات محک زند. وی با تلاش و کوشش بسیار در سال ۱۳۸۸ در مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در شهر مشهد مقدس رتبه اول را کسب کرد و سپس در مرحله استانی نیز اول شد و به مرحله کشوری راه یافت؛ جایی که بهترین قاریان کشور جمع بودند. علی‌رغم نخستین تجربه‌های حضور وی در این مسابقات و در کمال ناباوری سایر رقبا، این جوان جویای نام با تلاوت‌های استادانه خود توانست به فینال مسابقات کشوری قرآن کریم راه پیدا کند. وی موفق شد در آن سال با کنار زدن تمام رقبا بر فراز سکوی اول آن رقابت‌ها بایستد و نماینده کشور جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین‌المللی گردد.

در فینال مسابقات نیز با یک تلاوت استثنائی توانست تمام رقیبان را پشت سر گذاشته و بااقتدار حائز عنوان رتبه اول در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شد.

از سال ۱۳۹۲ نام سید محمدجواد حسینی در فضای قرآنی کشور بسیار سروصدا به پا کرد؛ چراکه وی تبدیل به یکی از بهترین قاریان مجلسی خوان جهان اسلام گردید و البته روز به روز نیز سطح فنی تلاوت وی ارتقاء یافت. وی با صوت دل‌نشین خود توانست دل‌های بسیاری را مجذوب قرآن کریم گرداند و به محبوبیت بسیاری دست‌یافت.

در آن سال‌ها کم‌وبیش به اجرای برنامه در خارج از کشور هم می‌پرداخت اما از سال ۱۳۹۶ از نقاط مختلف جهان، دعوت‌نامه‌های بسیاری برای وی ارسال گردید.

در زمستان سال ۱۳۹۶ در یک سفر تاریخی عازم کشور بنگلادش شد. در محافل متعدد و فشرده‌ای که در آن کشور برگزار شد، استاد سید محمدجواد حسینی فاخرترین اجراهای خود را به نمایش گذاشت و تلاوت‌هایش به شاهکار تلاوت قرآن کریم در جهان اسلام مبدل گشت.

این قاری ممتاز کشورمان در سال ۱۳۹۹ موفق به اخذ اجازه تلاوت قرآن کریم از استاد برجسته مصری شیخ محمد فهمی عصفور گردید.

استاد حاج سید محمدجواد حسینی هم‌اکنون در شهر مشهد مقدس ساکن است. ایشان یک کارگاه تولیدی درزمینهٔ مواد صنعتی داشته و از آن طریق کسب درآمد می‌کند اما بیشتر تمرکز ایشان بر تلاوت قرآن کریم می‌باشد و به همین جهت روزانه چندین ساعت را به حفظ آیات الهی و تمرین و تلاوت قرآن اختصاص می‌دهد.

در طی این سال‌ها چندین بار در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی به تلاوت پرداخته و نیز بارها و بارها از سوی معظم له مورد تفقد قرارگرفته است. اکنون در ایران کمتر کسی است که چنانچه اندکی با قرآن مأنوس باشد و شاهکارهای ایشان بخصوص تلاوت سوره مبارکه الرحمن را نشنیده باشد.

+ادامه زندگی نامه- بستن
سید جواد حسینی | قاری ممتاز بین المللی

عناوین و افتخارات

  • رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران ۱۳۸۸
  • قاری و مؤذن بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام
  • رتبه اول مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در سطح کشور ۱۳۸۸
  • دریافت اجازه تلاوت قرآن کریم از استاد برجسته مصری شیخ محمد فهمی عصفور ۱۳۹۹
  • رتبه اول قرائت قرآن کریم در مسابقات دانش آموزان سراسر کشور ۱۳۸۳
  • رتبه اول مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در شهر مشهد مقدس ۱۳۸۷
  • رتبه اول مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در استان خراسان رضوی ۱۳۸۷
  • اجرای برنامه در بیش از ۳۰۰ شهرستان در سراسر کشور
  • اجرای برنامه در کشورهای آفریقای جنوبی، افغانستان، اقلیم کردستان عراق، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، سوریه، عربستان سعودی، عراق، لبنان، کویت