_
دوره آنلاین
_

آموزش جهشی روان‌خوانی قرآن کریم

 • تحت نظارت حافظ بین المللی قرآن کریم : دکتر علی رجبی
 • مخاطب دوره : تمامی علاقه مندان به یادگیری روان‌خوانی قرآن کریم( بالای 7 سال )
 • سطح دوره: از پایه تا پیشرفته
 • روش تدریس: به صورت آنلاین (خصوصی / نیمه خصوصی)
 • تعداد و مدت زمان جلسات : ۱۲ جلسه 1 ساعته
_
سرفصل ها
_

آنچه در این دوره فرا می‌گیرید

۱) مهارت‌های خاص اعراب شناسی چشمی، شناخت صحیح کلمات

آموزش مهارت‌های اعراب شناسی و تفکیک صحیح کلمات و توانمند سازی  حافظه در این زمینه، آشنایی با انواع صدا، علامت و نحوه تلفظ صحیح کلمات، شناخت حروف منقطع و ناخوانا و…

2) افزایش توانمندی‌های حافظه بصری در شناخت درست کلمات

آموزش مهارت‌های تقویت حافظه بصری جهت شناخت سریع و صحیح کلمه و ارسال موقعیت دقیق و تصویر آیات و کلمات به حافظه، آموزش مهارت‌های پیوند صحیح کلمات به یکدیگر

3) آموزش مهارت‌های تندخوانی و تحدیر

در بحث قرائت قرآن به تندخوانی قرآن کریم نزد عالمان علم قرائت توجه ویژه‌ای شده است. مهارت تندخوانی به‌منظور استفاده‌های خاص آموزش داده می‌شود در این مهارت قرآن به شکل صحیح و با حداکثر سرعت تلاوت می‌شود.

4) تقویت دونیم کره مغز و کنترل واردات ذهنی

با استفاده از مهارت‌های مهندسی‌ شده و علمی و با تکیه‌بر تجربه چندین ساله مهارت‌های هماهنگی میان واردات ذهنی از طریق چشم و تبدیل آن‌ها به گفتار و هماهنگی میان دونیم کره مغز و تحلیل کلمات ارسال‌شده آموزش داده می‌شود.

5) تشخیص و کنترل غلط‌های احتمالی در هنگام قرائت

آموزش متداول‌ترین خطاها و اشتباهات مسیر روان‌خوانی قرآن کریم باهدف پیشگیری و رفع خطاهای احتمالی

6) آموزش مهارت و تکنیک های تصویرسازی ذهنی کلمات

این کار با فکر و تدبر بر روی موضوعات مختلف قرآن کریم و ایجاد یک ارتباط مفهومی بین آیات صورت می‌گیرد. یادگیری و آشنایی با این موضوعات سبب هر چه بیشتر ساده شدن مسیر روان‌خوانی قرآن کریم می‌شود.

7) انسجام‌بخشی میان آیات و كنترل تكلم و ادای صحیح کلمات

مهارت‌های ویژه تفسیر اطلاعات وارد شده به مغز و پردازش و کنترل گفتار همراه با چیدمان صحیح کلمات در کنار یکدیگر و ادای صحیح آن‌ها، کنترل و نحوه صحیح انجام حرکات دهان در ادای کلمات

8) تقویت پویانمایی ذهن و رشد توانمندی‌های فردی

با توجه به فراگیری مهارت‌های حافظه‌ای و مهارت‌های صحیح خوانی و تندخوانی تأثیرات شگرفی در پويايی ذهن ایجاد می‌شود و این موضوع باعث پیشرفت در مطالعات و سایر امور تحصیلی افراد و همچنین افزایش کیفیت و سرعت خواندن آن‌ها می‌شود.

9) مهارت‌های تقویت اعتمادبه‌نفس در کلام و فن بیان صحیح

با استفاده از روش و تکنیک‌های ساده روان‌خوانی آیات و یادگیری مهارت‌های صحیح تکلم و صحیح خوانی کلمات و رعایت قواعد قرآنی و نحوه تلفظ صحیح و افزایش قدرت تکلم، زمینه‌ اعتمادبه‌نفس در قرائت‌های جمعی برای فرد ایجاد می‌شود.

_
کارگاه روان‌خوانی
_

مسیر شناخت آیات و روان‌خوانی قرآن کریم

با توجه به توصیه‌های بسیار پیامبر و ائمه اطهار و موارد اشاره‌شده در کلام الهی، خواندن قرآن کریم از فضیلت‌های بالایی برخوردار است به همین سبب فراگیری و خواندن صحیح آیات قرآن از علاقه‌مندی‌های هر مسلمانی می‌باشد.
متأسفانه به جهت نداشتن مهارت کافی در خواندن آیات الهی، بسیاری از مسلمانان تا سال‌ها و گاهی حتی تا آخر عمر از نعمت و لذت خواندن این کتاب شریف و گفت‌وگو با خداوند بی‌بهره می‌مانند. روان‌خوانی صحیح قرآن کریم نیازمند شناخت و آموزش صحیح قواعد و اصول قرآن می‌باشد. یادگیری این موارد با طی کردن دوره‌های آموزش روان‌خوانی قرآن کریم حاصل می‌شود.
ورود به این عرصه قرآنی برای هر شخص با سؤالات و چالش‌هایی روبه‌رو خواهد بود. ما در موسسه قرآنی علیین با برگزاری کارگاه روان‌خوانی قرآن کریم مبانی لازم را برای ورود به این عرصه قرآنی به علاقه‌مندان این حوزه ارائه کرده‌ایم. همچنین در این کارگاه به ارائه توضیحات درباره سرفصل‌هایی همچون افزایش سطح تمرکز در روان‌خوانی آیات، تسلط بر بازشناسی کلمات توسط چشم، ارتقاء هماهنگی دو نیمکره مغز و انسجام‌بخشی میان بخش کنترل تکلم مغز و تصویرسازی ذهنی کلمات پرداخته می‌شود.

دوره روان‌خوانی قرآن کریم
_
سوابق و افتخارات
_

دکتر علی رجبی حافظ بین المللی قرآن کریم

 • رتبه اول مسابقات بین المللی جمهوری اسلامی ایراندر رشته حفظ کل ۱۳۸۹
 • اولین دارنده مدرک استاد درجه یک حفظ قرآن کریماز شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۳۸۷
 • عضو ممتاز بنیاد ملی نخبگانبا بیش از ۲۵ سال سابقه تدریس در زمینه حفظ قرآن کریم
 • رتبه سوم مسابقات جهانی حفظ کل قرآن کریم همراه با تفسیراردن ۱۳۸۸
 • رتبه دوم مسابقات جهانی عربستان سعودی ۱۳۸۰
 • رتبه اول مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام ۱۳۷۷
_
مهارت‌های روان‌خوانی
_

دوره روان‌خوانی جهشی

دوره روان‌خوانی و تندخوانی قرآن کریم روشی ابداعی و نوین است که به همت حافظ بین‌المللی قرآن کریم دکتر علی رجبی باهدف همگانی کردن روان‌خوانی قرآن ارائه می‌گردد. این روش در فرایندی جهشی با تکیه بر دانش روز و اصول دقیق و مهندسی شده تقویت تمرکز چشم و ارتقا حافظه، فراگیری روان‌خوانی و تندخوانی قرآن کریم را برای آرزومندان این حوزه قرآنی سهل و آسان کرده است.

_
ثبت نام
_

لطفا پس از مشاهده کامل لینک زیر و تماشای مستند آموزش جهشی روان خوانی در صورت تمایل به ثبت نام با موسسه تماس حاصل فرمایید.

لوگو موسسه قرآنی علیین

ارتباط مستقیم با استاد علی رجبی

شما می توانید در صورت نیاز سوالات خود را از طریق واتساپ با دکتر علی رجبی مطرح کنید.

ویدئوهای قبل و بعد دوره روان‌خوانی

شاگردان موسسه علیین

_
پرسش و پاسخ
_

سوالات متداول كاربران

آیا بعد از گذراندن 12 جلسه به‌صورت تضمینی به مهارت‌های روان‌خوانی و تندخوانی مسلط خواهم شد؟

بله ما این موضوع را کاملاً تضمین می‌کنیم. طبق تجربه‌ای که در آموزش‌ها کسب کرده‌ایم قرآن آموزان در جلسات 7 و 8 به‌خوبی به این مهارت‌ها مسلط می‌شوند.

آیا مهارت روان‌خوانی و تندخوانی روی تمامی صفحات قرآن آموزش داده می‌شود؟

خیر. در این روش درواقع مهارت‌های لازم برای روش خواندن درست آیات و راهکارها و نکات لازمه آموزش داده می‌شود و این آموزش‌ها روی تمامی صفحات قرآن قابل اجرا می‌باشد. بنابراین در طی دوره نیازی به خواندن تک‌تک صفحات قرآن به‌صورت مجزا وجود ندارد.

آیا یادگیری این روش تأثیری در زندگی روزمره خواهد داشت؟

با توجه به آموزش مهارت‌های حافظه‌ای و تقویت تمرکز و سیستم تکلم، یادگیری این روش نه‌تنها باعث پیشرفت در روان‌خوانی قرآن شده بلکه کمک بزرگی در مهارت سریع خواندن مطالب مختلف و خصوصاً طی کردن آسان مراحل درسی می‌کند.

آیا امکان تفکیک دوره روان‌خوانی و تندخوانی قرآن و انتخاب هر یک از آن‌ها به‌صورت مجزا وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید قبل از شروع دوره با انجام هماهنگی‌های لازمه با مربی مربوطه، تنها روی بخش موردنیاز خود تمرکز کرده و آن را بیاموزید.

برای شرکت و استفاده از این دوره چه پیش‌نیازهایی لازم است؟

جهت شرکت در دوره روان‌خوانی شما نیاز به گذراندن دوره خاصی ندارید و تنها لازمه ورود به این دوره داشتن حداقل سواد خواندن و نوشتن می‌باشد. بنابراین تمامی افراد بالای 7 سال امکان استفاده از این دوره را خواهند داشت.

آیا باوجود مشغله‌های کاری فرصت استفاده از دوره را خواهم داشت؟

پاسخ به این سؤال در مرحله اول بستگی به میزان علاقه و شرایط شخصی شما دارد. اما به‌طورکلی با توجه به آنلاین بودن این دوره شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی و در هر مکانی از این دوره با استفاده از رایانه یا تلفن همراه خود بهره‌مند شوید.

آیا امکان پرداخت هزینه کلاس به‌صورت اقساطی وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر دراین‌باره می‌توانید با دفتر موسسه تماس گرفته و از شرایط اقساطی دوره اطلاع حاصل نمایید.